Jaki samochód przerobić na gaz?

Na to pytanie wiele osób chce znać odpowiedź. Praktycznie z perspektywy czasu i z mojego doświadczenia wychodzi na to, iż wszystkie samochody można przerobić na gaz, ale nie wszystkie przeżyją ową transfuzję. Gaz niestety niszczy silnik samochodu – „wysusza” go jakby nie na to patrzeć co sprawia, iż wiele samochodów po upływie nie wielkiej ilości czasu po prostu psuje się.

Dlatego zanim podejmiesz decyzję o zainstalowaniu w swoim wozie instalacji gazowej dwa razy się zastanów czy nie zaszkodzi ona Twojemu samochodowi i Tobie. Wiadomo, że takowa instalacja do zbyt tanich nie należy. Jej koszt to około tysiąc złotych. To prawda – w wielu przypadkach tak wysoka cena odstrasza klientów, ale obecnie nie jest ona tak wysoka jak jeszcze kilkanaście la temu, gdzie sięgała nawet trzech tysięcy. Jeśli autogaz, to i również dodatkowe miejsce w naszym bagażniku na butlę gazową co doprowadza do tego, iż bagażnik staje się mały. Problemu nie mamy w przypadku dużych samochodów, gorzej z małymi, które i tak mają mało miejsca do popisu.

Zapytaliśmy eksperta czy warto przerabiać popularne małe modele jak np. Tico na gaz.

Adam Stawowy z „gazzu”

W mojej opinii wstawianie do takich samochodów gazu ma tylko i wyłącznie sens w sytuacji kiedy jeździmy bardzo dużo. Do tradycyjnego poruszania się po mieście ma to bardzo średni sens ponieważ może nigdy się nie zwrócić koszt instalacji.

Tagi dodane do tej notatki na blogu o BMW: , ,