Felgi

Każde profesjonalnie przygotowany sportowy samochód, począwszy od rajdówek, poprzez pojazdy biorące udział w wyścigach na torze, na wersjach salonowych kończąc, mają jedną cechę wspólną. Ich ciężar jest tak ograniczony aby osiągnąć , niezbędne minimum. Ponieważ felgi stanowią komplementarną część auta, to i one muszą osiągać maksymalnie niską wagę.
Może się wydawać, że po to by osiągnąć mniejszą wagę, konieczne jest zrezygnowanie z większej ilości materiału kosztem polepszenia wytrzymałości i trwałości produktu. Jest jednak inny sposób. Jest nim opracowana specjalni technologia produkcji, którą zapoczątkowała i opatentowała firma Speedline.
Korzystając z innej, niż dotychczas używana, technika produkowania, producentowi udało się obniżyć wagę koła do niezbędnego minimum przy równoczesnym zwiększeniu odporności na odkształcenia czy uszkodzenia mechaniczne. Flow Forming, taką nazwę nosi ta technologia, wykorzystuje system walców, nadają one w wysokiej temperaturze materiałowi planowany kształt. Dzięki temu zabiegowi ziarna łączą się o wiele dokładniej, sprawiają, że struktura
koła ma idealną wytrzymałość i proporcje. Taki sposób produkcji zezwala na ograniczenie grubości ścianek całej skonstruowanej felgi, co wyraźnie wpływa na spadek jej masy. Idealnie równe wykończenie obręczy gwarantują w pełni zautomatyzowane linie obrabiarek wykorzystywanych przy produkcji felg Speedline.
Technologia Flow Forming stosowana jest do felg 18-calowych i większych, obniża wagę największych obręczy. Felgi te znalazły uznanie ekip uczestniczących w zarówno w rajdach jak i seriach wyścigów na torze. W swoich samochodach seryjnie montują je najwięksi światowi producenci aut sportowych m.in. Aston Martin, Ferrari, Lamborghini, czy Maserati. Felgi wykonane w tej technologii są również dostępne dla indywidualnych klientów w polskiej sieci dystrybucji. Oferta złożona jest z kilku różnych modeli w najbardziej popularnych rozmiarach i rozstawach śrub, dzięki temu obręcze Speedline zamontować możemy w większości aut poruszających się naszych drogach.

Tagi dodane do tej notatki na blogu o BMW: , , , ,